nieuwe gespreksgroep “Wie is er oud? De duvel is oud!”

Gesprekken in het nieuwe jaar

In de eerste vier maanden wil ik graag, ondersteund door Bep van Houten, een gespreksgroep aanbieden over ouder worden/ouder zijn, en wat daar allemaal bij komt kijken.

Het thema “hangt in de lucht”. Het is besproken in de contactgroep, met een impuls van de ouderenpastor van de Protestantse Kerk Leiden, Jorine de Klerk, die ons mooie tips en literatuur aan de hand gedaan heeft.

Bep en ondergetekende stellen het volgende voor:

Eerste bijeenkomst:

Woensdag 14 januari 2026 (13.30-15.30 uur), Rap 100.

Inleiding in het thema. We bespreken het artikel “Vrolijk ouder worden” en inventariseren de thema’s die ons op het hart liggen.

Tweede bijeenkomst:

Woensdag 18 februari 2026 (13.30-15.30 uur), Rap 100

Richtvragen: Wat laat je na? Wat blijft? Wat geef je door aan wie?

Derde bijeenkomst:

Woensdag 18 maart 2026 (13.30-15.30 uur), Rap 100

Richtvragen: Aan ons leven komt een einde. Vaak na een tijd van ziekte en afbraak. Hoe kan ik mij (en mijn geliefden!) voorbereiden? Kunnen we iets doen, en in welk opzicht? Kunnen en willen we sturen? Kan dit een positieve levensfase zijn?

Vierde bijeenkomst:

Woensdag 15 april 2026 (13.30-15.30 uur), Rap 100

Thema: ons leven als verhaal. In sommige tradities schrijven mensen al voor hun overlijden een “levensloop”. Dat helpt de nabestaanden, maar is ook meer dan dat. Ons leven als verhaal zien (of gedicht?) roept vragen op naar zin en samenhang. Naar “wat er de moeite van het vertellen waard is”. We willen op zoek gaan naar wat ons “eigen verhaal” is.

Aanmelding graag via de mail: o.boersma@ekklesialeiden.nl of telefonisch.

Owe Boersma en Bep van Houten

Samenwerkingen

Onze partners

Ekklesia Leiden

Vragen, bijdragen of lid worden

Meer hierover